خشكسالی از شمال هم گذشت...

منابع آبی مازندران در حال كاهش

منابع آبی مازندران در حال كاهش ام آی جی تی: مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی مازندران با بیان اینكه خشكسالی های اخیر سبب شد تا سطح آب های زیرزمینی چاه ها و آب چشمه ها كاهش پیدا كند، خاطرنشان كرد: به صورت متوسط حجم چاه های موجود در مازندران از 12 به 8 لیتر و چشمه ها هم به صورت متوسط از سه به 1.5 لیتر در ثانیه رسیده است.


مجید عبدالهی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه در استان مازندران 2440 روستای بالای 20 خانوار وجود دارد و 1600 خانوار در این روستاها تحت پوشش آبفار روستایی هستند، اظهار نمود: 80 تا 85 درصد روستاهای مازندران تحت پوشش شركت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند و تعداد مشتركان به 419 هزار نفر می رسد.
وی با اشاره به اینكه در مدت چهار سال قبل انقلابی در آب و فاضلاب روستایی مازندران اتفاق افتاده است، خاطرنشان كرد: در این چهار سال به 544 روستا آبرسانی شد و به بهره برداری رسید یعنی اینكه حدود 3000 كیلومتر شبكه توزیع و خط انتقال و 68 هزار متر مكعب مخزن ذخیره به وجود آمد، همینطور 68 حلقه چاه حفر و 67 چشمه بهسازی شد.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی مازندران با اشاره به اینكه حجم كار برای تعداد 544 روستا زیاد بوده است، تصریح كرد: شاخص بهره مندی آب مازندران در سال 92 حدود 68 درصد بود كه هم اكنون به 76 درصد رسیده است؛ 252 پروژه نیمه تمام در سال 92 در مازندران وجود داشت كه 170 طرح با هزینه بیشتر از 194 میلیارد تومان به آخر رسید.
وی هم اكنون با وجود اینكه 170 پروژه به اتمام رسیده است، 478 پروژه نیمه تمام در بخش آب روستایی در استان مازندران وجود دارد كه نشان داده است پروژه هایی كه برای استان تعریف شد زیاد است و امیدواریم طی سال های آینده بتوانیم آنها را به آخر برسانیم.
عبدالهی تصریح كرد: اصلاح شبكه همواره در برنامه شركت آبفار مازندران هست و هرساله بازسازی بخشی از این شبكه با مشاركت مردم و هم با اعتبارات شركت انجام می گردد.
وی با اشاره به گستردگی شبكه فرسوده در كل استان، اظهار داشت: پروژه هایی برای شبكه آبرسانی به همه نقاط استان تعریف شده است و در صورتیكه به اتمام برسند خیلی از نیازهای مازندران در بخش آب روستا تامین خواهد شد.از مجموع 20 هزار كیلومتر شبكه و خط انتقال روستایی مازندران، 5000 كیلومتر شبكه نیمه فرسوده و فرسوده روستایی است.
گفت وگو از سپیده پورشعبان خبرنگار ایسنا
1397/07/22
19:24:15
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: آب , شركت , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز