ترامپ آلمانی ها را شاكی كرد

ترامپ آلمانی ها را شاكی كرد ام آی جی تی: فدراسیون صنایع آلمان اعلام نمود فشار آمریكا برای جلوگیری از قرارداد نیروگاه ۱۵ میلیارد دلاری زیمنس با عراق غیرقابل قبول است و نشان داده است چگونه سیاست ˮنخست آمریكاˮی ترامپ بر تصمیمات تجاری تاثیر می گذارد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، عراق در ۱۵ اكتبر بعد از این كه مقامات آمریكایی به حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق، اخطار دادند اگر دولت وی قرارداد با زیمنس را بپذیرد روابط آمریكا و عراق به خطر خواهد افتاد، تفاهم نامه ای را با شركت جنرال الكتریك امضاء كرد. در این بین، معاون وزیر برق عراق برای امور تولید و پروژه ها اظهار نمود: این كشور همینطور تفاهم نامه ای را با زیمنس امضا كرده كه هر دو تفاهم نامه غیرالزام آور هستند.

یواخین لانگ، مدیركل فدراسیون صنایع آلمان، به روزنامه ولت ام سونتاگ اظهار داشت: اجرای دكترین "نخست آمریكا" به این شكل در رقابت جهانی شركت های چند ملیتی قابل قبول نیست. دولت ها و شركت ها باید بر اساس منافع تجاری خود تصمیم بگیرند.

در حالی كه تصمیم نهایی گرفته نشده و دولت عراق اعلام نموده تایید بر اساس ماهیت پیشنهادهای مطرح شده خواهد بود، زیمنس اظهار داشت: به نقشه راه خود برای پروژه ها در عراق متعهد است.

این قرارداد نقطه عطفی برای هر دو غول های صنعتی خواهد بود كه در كسب وكار تجهیزات نیروی خود دچار ركود شده اند.

تا قبل از مداخله آمریكا، زیمنس پیشتاز بود. جو كیسر، مدیرعامل زیمنس كه در هیات مدیره فدراسیون صنایع آلمان حضور دارد، در سپتامبر برای گفت وگو درباره برنامه ها برای به سازی تولید نیروی عراق و نوسازی زیرساخت هایی كه توسط جنرال الكتریك تولید شده اند، با حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق، دیدار كرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توماس باریس، معاون وزیر اقتصاد آلمان، هم در سپتامبر برای زیمنس نزد عبادی لابی كرده و بعد از دیدار با وی اظهار داشته بود: قراردادهای بلندمدت و تجربه شركت هایی مانند زیمنس در منطقه راهی برای بازسازی عراق است.
1397/07/29
13:30:13
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز