معاون وزیر نیرو خبر داد

نیروگاه های فرسوده برق كشور سرپا می شوند

نیروگاه های فرسوده برق كشور سرپا می شوند ام آی جی تی: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: هیچ كدام از نیروگاه های فرسوده در كشور از مدار خارج نمی شوند و برنامه هایی را برای سرپا نگه داشتن آنها در نظر گرفته ایم.


همایون حائری در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت نیروگاه های فرسوده در ایران اظهار نمود: با عنایت به تخصصی كه در همكاران ما وجود دارد، این نیروگاه ها آماده به كارند و قرار نیست كه از مدار خارج شوند.

وی نیروگاه های فرسوده در كشور را ۳۰۰۰ مگاوات دانست و اظهار داشت: تدابیری را برای حفظ و نگه داری این نیروگاه ها در نظر گرفته ایم و در زمان فعلی قرار به حذف این نیروگاه ها از مدار نیست.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی درباره آخرین برنامه وزارت نیرو برای راه اندازی نیروگاه های برق آبی، خاطرنشان كرد: طبق برنامه ریزی، ۱۵۰ مگاوات واحد آبی تا آخر سال آینده وارد مدار خواهد شد.
این صحبت ها در شرایطی است كه طبق گفته های محسن طرز طلب - مدیرعامل شركت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی - طبق برنامه ریزی صورت گرفته باید كنار و یا اطراف هر نیروگاهی كه از مدار خارج می شود، یك نیروگاه جدید راه اندازی كنیم؛ در غیر این صورت نمی توان نیروگاه ها را از مدار خارج كرد بنابراین برنامه های متعددی برای این مساله در نظر گرفته شده است؛ چراكه این مساله تاثیر بسیار مثبتی هم چون كاهش تلفات برای شبكه دارد، بنابراین لازم است كه نگاه ویژه و خاصی به این مورد داشته باشیم.
وی زمان تعریف شده برای اجرای این طرح را پنج سال دانست و اضافه كرد: باید در این زمان ۳۰۰۰ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده موجود در سراسر كشور از مدار خارج و نیروگاه های جدید جایگزین شوند كه طبق برآوردهای صورت گرفته برای هر نیروگاه جدیدی كه راه اندازی شود، نیاز به ۲ میلیارد دلار سرمایه است كه درصورت تامین این مبلغ می توان با نیروگاه های اسقاطی خداحافظی كرد.
1397/08/18
22:36:50
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: آب , انرژی , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز