وزارت نیرو:

ظرفیت نصب شده انرژی های نو كشور به ۶۶۰ مگاوات رسید

ظرفیت نصب شده انرژی های نو كشور به ۶۶۰ مگاوات رسید به گزارش ام آی جی تی از تیرماه سال ۸۸ تا انتهای آبان ماه سال جاری حدود دو میلیارد و ۶۱۳ میلیون كیلووات ساعت برق از محل انرژی های نو تولید شده كه این میزان سبب صرفه جویی ۵۷۵ میلیون لیتری مصرف آب در كشور شده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، از تیرماه سال ۱۳۸۸ تا آخر شهریورماه سال ۹۷، ۲ میلیارد و ۶۱۳ میلیون كیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر انرژی تولید شده كه این میزان تولید برق از محل انرژی های تجدیدپذیر توانسته از انتشار حدود یك میلیون و ۸۰۳ هزار تن گاز گلخانه ای بكاهد.
همچنین این میزان تولید انرژی های نو سبب شده ۷۴۲ میلیون مترمكعب از مصرف سوخت های فسیلی در كشور كه جزو عوامل اصلی آلایندگی هوا در كشور است، كاسته شود. گفتنی است، این میزان تولید انرژی های نو سبب صرفه جویی ۵۷۵ میلیون لیتری مصرف آب در سال های اخیر شده است كه سهم آبان ماه به تنهایی حدود ۱۹ میلیون لیتر بوده است.
هم حالا ۴۲۱ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون كشور در حال راه اندازی است و ظرفیت نصب شده انرژی های نو كشور به ۶۶۰ مگاوات رسیده است. براین اساس تابحال ۹۵ نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در كشور نصب شده و ۳۹ مگاوات نیروگاه مگاواتی دیگر هم در حال راه اندازی است.
همچنین انرژی های تجدیدپذیر باعث اشتغال ۴۲ هزار و ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در كشور شده و حجم سرمایه گذاری غیردولتی در این بخش به بیشتر از ۹۸ هزار میلیارد ریال رسیده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حكایت از آن دارد كه ۴۵ درصد نیروگاه های تجدیدپذیر كشور از نوع بادی، ۴۱ درصد از نوع خورشیدی، ۱۳ درصد از نوع برقآبی كوچك، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و دو درصد هم از نوع زیست توده است.

1397/09/11
14:41:55
5.0 / 5
4299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز