تولید روزانه نفت آمریكا از مرز ۱۱ و نیم میلیون بشكه گذشت

تولید روزانه نفت آمریكا از مرز ۱۱ و نیم میلیون بشكه گذشت ام آی جی تی: آمار رسمی نشان داد تولید نفت خام آمریكا در اكتبر به بیشتر از ۱۱.۵ میلیون بشكه در روز صعود كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اداره اطلاعات انرژی آمریكا در گزارش ماهانه خود اعلام نمود تولید نفت خام در اكتبر ۷۹ هزار بشكه در روز افزایش یافت و به ۱۱.۵۳ میلیون بشكه در روز رسید. اما آمار تولید سپتامبر بازنگری شد و ۱۷ هزار بشكه در روز كمتر شده و ۱۱.۴۵ میلیون بشكه در روز اعلام گردید.

تولید نفت خام آمریكا در نوامبر سال ۲۰۱۷ ركورد تولید ۱۰.۰۴ میلیون بشكه در روز سال ۱۹۷۰ را شكست و از ژوئن به مدت پنج ماه متوالی ركورد ماهانه را شكسته است.

تولید نفت در تگزاس به ۴.۷ میلیون بشكه در روز، در داكوتای شمالی به ۱.۳۷ میلیون بشكه در روز و در نیومكزیكو به ۷۷۲ هزار بشكه در روز افزایش پیدا كرد. تولید فراساحلی خلیج مكزیك به ۱.۷۴ میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كرد.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین تولید گاز طبیعی در ۴۸ ایالت آمریكا در اكتبر به ركورد ۹۶.۷ میلیارد فوت مكعب در روز رسید كه بالاتر از ركورد ۹۶ میلیارد فوت مكعب در روز در سپتامبر بود.

فاتح بیرول، مدیركل آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام نمود مجموع تولید نفت آمریكا در حدود سال ۲۰۲۵ با مجموع تولید روسیه و عربستان سعودی برابری خواهدنمود. در گزارشی كه اوایل سال ۲۰۱۸ از طرف آژانس بین المللی انرژی انتشار یافت، پیش بینی شد تولید نفت آمریكا تحت تاثیر فعالیت صنعت شیل این كشور، تا سال ۲۰۲۳ به میزان ۳.۷ میلیون بشكه در روز رشد خواهدنمود كه بیشتر از نیمی از ۶.۴ میلیون بشكه در روز مجموع رشد ظرفیت تولید جهانی پیش بینی شده تا آن زمان خواهد بود.
1397/10/11
22:37:26
5.0 / 5
4635
تگهای خبر: انرژی , تولید , تولید نفت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز