طرح های دانش بنیان برای ارتقای توانمندی صنعت برق حمایت می شوند

طرح های دانش بنیان برای ارتقای توانمندی صنعت برق حمایت می شوند ام آی جی تی: در امتداد انعقاد تفاهم نامه ای مشترك، طرح های دانش بنیانی كه برای رفع نیازها و ارتقای توانمندی صنعت برق كمك كنند، حمایت می شوند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حمید لطیفی، دبیر ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در این خصوص اظهار نمود: میان پژوهشگاه نیرو بعنوان متولی مدیریت پژوهش و فناوری در صنعت برق كشور و این ستاد تفاهم نامه همكاری منعقد شده تا از طرح های دانش بنیان در حوزه فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت برای رفع نیازها و ارتقای توانمندی صنعت برق حمایت شوند.
لطیفی اشاره كرد: بر طبق این تفاهم نامه مقرر شد تا برمبنای اولویت های مشخص شده، طرح های دانش بنیانی كه به رفع نیازها و ارتقای توانمندی بخش های مختلف درگیر در این صنعت كمك كنند، سپس ارزیابی و تأیید فنی، از طرف این پژوهشگاه و با همكاری این ستاد حمایت شوند.
ایشان سپس با اشاره به این مساله كه با ادغام ستادهای توسعه فناوری های فوتونیك و لیزر و مواد و ساخت پیشرفته در آبان ماه امسال، ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی با حوزه تحت تصدی گسترده، شروع به كار كرد، اظهار داشت: این ستاد در نظر دارد با استفاده از برنامه ریزی دقیق و پشتیبانی از توسعه فناوری های راهبردی، در امتداد رفع نیازهای صنایع كشور گام بردارد. در همین راستا، پروژه های دانش بنیانی كه نیازهای صنعت برق كشور را رفع كنند، از طرف ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و پژوهشگاه نیرو حمایت می شوند.1397/11/25
22:23:46
5.0 / 5
4784
تگهای خبر: آب , صنعت , كشور , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز