سخنگوی صنعت برق خبر داد:

جبران خسارات مشتركین برق با بیمه

جبران خسارات مشتركین برق با بیمه سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: هموطنان می توانند از راه سامانه بیمه مشتركان برق، نسبت به ثبت درخواست ها و خسارت های مالی، جانی و نقص عضو ناشی از حوادث شبكه برق اقدام نمایند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: صنعت برق از سال ۹۱ تابحال در کوشش برای جبران بخشی از خسارت های وارده به مردم که در اثر اتفاقات شبکه رخ می دهد، بوده است. وی با بیان این که بر مبنای قانون رقمی معادل ۱۰۰ تومان در ماه از مشترکان شهری و ۵۰ تومان در ماه از مشترکان روستایی دریافت می شود، افزود: بر این اساس اگر حادثه ای برای وسایل برقی رخ دهد یا خسارت جانی به افراد وارد شود، بیمه تا سقف تعیین شده در دستورالعمل ها، نسبت به جبران آن اقدام می کند. وی افزود: بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی برای خسارت تجهیزات حداکثر ۱۲۱ میلیون و ۲۸۰ هزار ریال، آتش سوزی و انفجار حداکثر چهار میلیارد و ۱۶۹ میلیون ریال، غرامت فوت حداکثر ۴ میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال، غرامت نقص عضو حداکثر ۳ میلیارد و ۳۲ میلیون ریال و هزینه پزشکی حداکثر ۳ میلیارد و ۲۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به صدمه دیدگان تعلق می گیرد. رجبی مشهدی با اشاره به این که شرکت توانیر به نمایندگی از همه شرکت های توزیع نیروی برق کشور نسبت به انتخاب شرکت بیمه گر اقدام می کند، اضافه کرد: برگزاری مناقصه جهت انتخاب شرکت بیمه گر، بعد از ابلاغ قانون بودجه و ترتیبات مناقصه با عنایت به حساسیت مبحث که حقوق مردم را در بر می گیرد، بعد از تهیه اسناد و جزئیات مناقصه، انجام می شود. وی با اشاره به اینکه این روند در صورتیکه احتیاج به تمدید نباشد، ۴۵ روز به طول می انجامد، اظهار داشت: با عنایت به شرایط یاد شده و زمانی که انتخاب شرکت بیمه گر نیاز دارد که گاه تا نیمه سال هم به طول می انجامد، صنعت برق به منظور پیشگیری از تضییع حقوق مشترکان، نسبت به راه اندازی سامانه بیمه مشترکان به آدرس http: //bime.tavanir.org.ir اقدام نموده است. سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: از راه این سامانه هموطنان می توانند نسبت به ثبت درخواست ها و خسارت های مالی، جانی و نقص عضو ناشی از حوادث شبکه برق اقدام نمایند که بعد از بررسی، ارزیابی و انتخاب بیمه گر در فرآیند مناقصه، نسبت به پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه گر، اقدام می شود.

نگهداری شبکه های داخلی منازل به عهده مشترکان استسخنگوی صنعت برق با بیان این که ۹۸ درصد از خسارات در حوزه برق مربوط به نوسانات و خسارات ناشی از تجهیزات برقی و بقیه موارد مربوط به نقص عضو و انفجار است، تصریح کرد: نکات ایمنی از جانب مشترکان باید جدی گرفته شود و در صورت فرسودگی شبکه برق، با کمک افراد متخصص نسبت به رفع فرسودگی اقدام و از بروز خسارت و تلفات جانی و مالی جلوگیری نمایند. رجبی مشهدی همینطور با تاکید بر این که نگهداری شبکه های داخلی منازل و ساختمان ها به عهده مشترکان است و آنها مالک کنتور و شبکه های داخلی ساختمان هستند، به همه مشترکان برق سفارش کرد: نسبت به رسیدگی و بررسی شبکه های داخلی ساختمان توسط متخصصان و کارشناسان خبره اقدام و همینطور از دستگاه های محافظ برای وسایل برقی استفاده کنند.

برق دزدی ها سبب ایجاد نوسان در شبکه می شودوی در عین حال برخی اتفاقات شبکه را هم ناشی از استفاده های غیرمجاز از برق عنوان نمود و اظهار داشت: استفاده های غیرمجاز از برق (برق دزدی) سبب ایجاد نوسان در شبکه های برق می شود و همین مساله امکان دارد به وسایل مشترکان صدمه وارد کند که در این حوزه از همه مردم درخواست داریم در صورت مشاهده چنین مواردی، از راه شماره تلفن ۱۲۱ اداره برق منطقه خویش را در جریان قرار دهند.

1399/05/13
11:58:28
5.0 / 5
2226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز