افزایش ایمنی شبكه برق در شرایط بحران

افزایش ایمنی شبكه برق در شرایط بحران به گزارش ام آی جی تی دور اول گسترده ترین برنامه تعمیرات و بازسازی شبكه های فرسوده توزیع برق كشور با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبكه در مواقع بروز بحران اولین بار در كشور اجرا شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، انجام این تعمیرات برپایداری شبکه های برق اثرگذار خواهد بود. همینطور با عنایت به این که شبکه های برق ایران همواره در معرض صدمه های طبیعی است، این برنامه به منظور حفظ پایداری شبکه های برق، تعمیرات سراسری را پیشبینی شده است.
متولی زاده - مدیر عامل توانیر - در مراسم امروز که به همین بهانه برگزار شد، اظهار داشت: این تعمیرات به صورت پیشگیرانه انجام می شود و هدف از آن برقدار کردن شبکه و برقرسانی مطمئن به مشترکان در کوتاه ترین زمان ممکن به هنگام بروز مشکلات و بحران های طبیعی است.
وی با اشاره به اینکه در دور نخست تعمیرات، ۱۳۰۰ کیلومتر شبکه، اصلاح و بازسازی خواهد شد، اظهار نمود: این برنامه تا دو روز ادامه خواهد یافت و در این زمان گروه های عملیاتی، علاوه بر سنجش آمادگی خود، نقاط صدمه دیده شبکه را تعمیر و اصلاح خواهند کرد.
اولویت در تعمیرات، اصلاح کانون های خطر باشد
همینطور در این برنامه غلامعلی رخشانی مهر - معاون هماهنگی توزیع توانیر- با تکیه بر اینکه این تعمیرات پیشگیرانه برای حفظ پایداری شبکه برق بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: در این دور از تعمیرات باید بگونه ای عمل شود که کانون های خطر و مناطق صدمه پذیر شبکه، اصلاح و بازسازی شود.
وی با اشاره به اینکه این برنامه باید در نهایت منجر به کاهش خاموشی ها و افزایش پایداری شبکه برق شود، اظهار داشت: با عنایت به این که تعمیرات روی خط گرم و شبکه های برقدار انجام می شود، تمام نکات ایمنی را برای پیشگیری از بروز حادثه در هنگام انجام کار باید رعایت شود.
او همینطور بر ضرورت رعایت تمام پروتکل های بهداشتی هم تصریح کرد و اظهار داشت: این برای اولین بار در کشوراست که تمام برنامه های تعمیراتی شبکه های توزیع برق در همه استان ها منسجم و در دو روز کاری انجام می شود.
رخشانی مهر افزود: از این پس مشترکان در سرتاسر کشور می توانند با استفاده از اپلیکیشین برق من و تلفن ۱۲۱، مشکلات شبکه و نقاط صدمه دیده یا کانون های خطر را گزارش کنند.
مسعود صادقی - مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر - هم در این خصوص اظهار داشت: دراین مانور سراسری تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق، بیشتر از ۳۹۰۰ نیروی تخصصی در چارچوب ۱۳۲۷ اکیپ عملیاتی حضور خواهند داشت.
مدیرکل نظارت برتوزیع توانیر تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگه دار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت در پست ها، تابلوها، شالترها و دریچه پایه های فلزی را همچون محورهای این مانور سراسری عنوان نمود و اضافه کرد: ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، به سازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتورهای توزیع از دیگر محورهای این مانور است.
صادقی با بیان اینکه برپایه برنامه ریزی صورت گرفته فازهای بعدی تعمیرات و بازسازی شبکه های توزیع برق کشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماه های پیش رو ادامه خواهد یافت، در مورد اهمیت اجرای این برنامه اظهار داشت: انجام این کار با عنایت به در پیش رو بودن زمستان و احتمال بروز بحران های طبیعی مانند بارش باران، برف، سیل و... بسیار اهمیت دارد و می تواند سبب افزایش پایداری شبکه از راه مقاوم سازی، کاهش مدت زمان رفع مشکلات و به مدار آمدن مجدد شبکه در زمان وقوع بحران شود.
منبع:

1399/08/30
17:01:07
5.0 / 5
1190
تگهای خبر: تخصص , سرویس , كشور , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز