برای پاییز سال جاری گزارش شد؛

كاهش ۱۸ درصدی بارش در یكسال

كاهش ۱۸ درصدی بارش در یكسال ام آی جی تی: در سه ماهه پاییز امسال، از ابتدای مهرماه تا ۲۱ آذرماه سال جاری، میزان بارش های كشور به ۲۷. ۶ میلی متر رسید كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ درصد كاهش داشته است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، شركت مدیریت منابع آب ایران، میزان ریزش های جوی را بر مبنای آخرین آمار ثبت شده در ایستگاه های باران سنجی كشور، در سه ماهه پاییز، از ابتدای سال آبی امسال یعنی اول مهرماه تا ۲۱ آذرماه سال جاری را ۲۷. ۶ میلیمتر ذكر كرد. بر مبنای این گزارش، این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد و نسبت به مدت مشابه متوسط دراز مدت ۵۱. ۶ میلیمتر با ۴۷ درصد كاهش مواجه بوده؛ این در شرایطی است كه بیشترین میزان بارش های كشور در میان ۶ حوضه آبریز اصلی مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با ۱۱۴. ۵ میلیمتر بوده است كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱۶ میلیمتر، ۱ درصد كاهش داشته است. ازاین رو گزارش حوضه های آبریز اصلی دریاچه ارومیه با ۷۳. ۴ میلیمتر، خلیج فارس و دریای عمان با ۳۳. ۴ میلیمتر، قره قوم با ۱۱. ۸ میلیمتر، فلات مركزی با ۷. ۴ میلیمتر و مرزی شرق با ۱. ۳ میلیمتر به ترتیب رتبه های دوم تا ششم بارش های كشور را به خود اختصاص داده اند. گفتنی است، میزان بارش های حوضه های آبریز اصلی، خلیج فارس و دریای عمان و فلات مركزی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۲۱ و ۵۰ درصد كاهش مواجه بوده اند و حوضه آبریز اصلی دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش بارش داشته است. میزان بارش ها در حوضه های آبریز اصلی مرزی شرق و قره قوم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.

1396/10/09
00:32:35
2.5 / 5
4782
تگهای خبر: خلیج فارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
صاحبین:
سایت آگهی خرید و فروش رایگان صاحبین
املاک و مستغلات ماشین خودرو مهندسین و کسب کار استخدامی قطعات و لوازم یدکی استاد کاران خدمات مهندسین خواننده ها پرستاران حیوانات لوازم صفر و کارکرده
جدید ترین و پیشرفته ترین پلت فرم ایران ( صاحبین شما هستید ) منتظر کلیک شما هستیم هر چیزی که به ذهنت میرسه بیا ببین
عالی بود آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان با تشکر و قدردانی از مدیریت سایت
sahebin.com
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز